KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13788121
nr 1378 8121
Oscar Wiklundh
(1899-1979), Sverige
"Motorstopp". Signerad. Akvarell, 28x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x48 cm
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 februari 2021
kl 18:52:52
300 kr
350 kr
450 kr
Oscar Wiklundh
Läs mer om Oscar Wiklundh